« Tagasi

Rakvere linnaruumi paigaldati jäätmete liigiti kogumise kastid

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
19. september 2023

 

Rakvere linnaruumi paigaldati kuude kohta jäätmete liigiti kogumist võimaldavad prügikastide komplektid, kus on segapakendi, bio- ja olmejäätmete kast.

Neli suuremat prügikastikomplekti, kuhu saab panna ka taarapudeleid, asuvad bussijaama ja raudteejaama kõrval, Vallikraavi tänaval Tarva juurde viiva trepi ääres ning Tsentrumi kõrval promenaadil. Kaks väiksemat prügikastikomplekti paigaldati Keskväljakule Varese bussipeatuse kõrvale ja Matsoni äri vastu. „Lähtusime asukohtade valikul linlaste ja külaliste liikumisteedest ja käidavamatest kohtadest," ütles Rakvere Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Kerli Kõue.

Rakvere on viimastel aastatel järjekindlalt panustanud kestlikuma elukeskkonna loomisele ja tänavu suvel tunnustas säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations (roheline sihtkoht) Rakvere linna tegevusi hõbetasemega.

„Jäätmeseadus kohustab meid kõiki jäätmeid liigiti koguma. Rakvere linnas on juba toimiv süsteem suuremahuliste pakendite ja paberi/papijäätmete äraandmiseks, lisaks riidekonteinerid ja paar vanapaberikonteinerit. Aga ka see pisiprügi, mis seni punktist A punkti B liikudes linnaruumis olevatesse kollastesse või hallidesse olmeprügikastidesse visati, vajab liigiti kogumist. Nüüd loomegi võimaluse koguda juba tekkekohal ressurssi, mida saame suunata ümbertöötlusesse," selgitas Kõue.

 

Lisainfo:

Kerli Kõue
Rakvere Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist
kerli.koue@rakvere.ee

 

Teate koostas ja foto autor:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
Tel 322 5886, 510 4544
E-post kristel.mand@rakvere.ee