Perekonnatoimingud kriisiajal

Rakvere Linnavalitsus
30. märts 2020
 

 

Sünni registreerimine

Lapse sünni registreerimiseks ei pea enam isiklikult linnavalitsusse kohale tulema, sündi saab registreerida internetis aadressil http://www.rahvastikuregister.ee/

Avaldust saavad esitada nii abielus, mitteabielus kui ka üksikvanemad. 

Sünnitõendi väljastamise viisiks on võimalik valida "e-posti teel krüpteeritult" või siis pabertõend. Juhime tähelepanu, et valides e-posti teel väljastatava tõendi saadetakse vanemate e-postile ametniku digiallkirjaga tõend, pabertõendit sel juhul üldse ei väljastata.

Kui soovite, et teil oleks lapse sünni kohta ikkagi ka linnavalitsuse kaante vahel olev pabertõend, siis palun valige väljastamise viisiks "pabertõend". Tõendi kättetoimetamise viisi saame vanematega alati eraldi kokku leppida. 

 

Tõendite/väljavõtete väljastamine 

Avaldusi erinevate tõendite, samuti rahvastikuregistri väljavõtete saamiseks saab esitada digiallkirjaga e-posti teel. Rakvere Linnavalitsuse kodulehel on olemas nii arvutis täidetavad kui ka väljatrükitavad avalduste blanketid, samuti info tasumist vajava riigilõivu kohta.

Kui te vajate tõendit Eestis esitamiseks, siis reeglina sobib digitaalne tõend, mis saadetakse avaldaja e-postile. Juhul kui tõendit vajatakse välisriiki esitamiseks, siis ei pruugi digitaalne tõend sobida ja vaja on pabertõendit. Viimasel juhul saame alati avaldajaga eraldi kokku leppida, kuidas tõend temani toimetatakse.

Kindlasti võiks igal juhul helistada eelnevalt perekonnaseisuametnikule ja nii saame anda täpset informatsiooni, milline tõend oleks kõige mõistlikum võtta, mis vormis ja kuidas asjaajamist miinimumkontaktidega läbi viia. 

 

Abielu- ja abielulahutuse avalduste esitamine

Mõistame, et praegune eriolukord on segi löönud nii mitmetegi abiellujate plaanid ja ka meil ei ole anda ühest käitumisjuhist. Saame kindlalt öelda, et kõik toimingud, mis on varasemalt kindlaks määratud, toimuvad määratud kuupäeval. Juhul kui te olete haiged või viibite karantiinis, siis palun sellest kindlasti perekonnaseisuametnikule teada anda, alati saab toimingut teatud piirini ka edasi lükata ja uus kuupäev määrata. Edasilükkamise taotlust saab esitada digiallkirjaga e-posti teel. 

Samuti palume abiellujatelt mõistmist selle piirangu osas, et kohale peab tulema kahekesi, ilma külalisteta. 

Uusi avaldusi me reeglina praegu vastu ei võta, see on sisse viidud nii teie endi kui ka meie kaitseks. Kui teil vähegi annab ja on võimalik avalduse esitamine edasi lükata, siis palun tehke seda. Abiellumisavaldust, samuti abielulahutuse avaldust saab esitada minimaalselt üks kuu enne toimingut. Kui teil on soov abielluda argipäeval kabinetis, siis päris kindlasti saate soovitud kuupäeva ka siis, kui tulete ainult üks kuu enne avaldust esitama ja te ei pea praegu kiirustama. Kui te soovite abielluda saalis, mille jaoks on ainult kindlaks määratud kuupäevad ja kellaajad, siis võiksite ühendust võtta perekonnaseisuametnikuga, et saaksime hinnata erandi tegemise vajadust. 

Erandkorras võtame vastu ka neid abielulahutuse avaldusi, mida tõesti ei anna edasi lükata, ka sel juhul palume kindlasti eelnevalt kontakteeruda telefoni teel perekonnaseisuametnikuga. 

Abielu-ja abielulahutuse avaldust saab esitada ka notaritele. 

Kinnitame teile, et telefoni ja e-posti teel on Rakvere Linnavalitsuse perekonnaseisuametnikud alati kättesaadavad ja kõikide küsimuste ja probleemide korral võite alati julgelt meie poole pöörduda, kindlasti leiame ka praeguses keerulises eriolukorras lahenduse. 
 

Teid nõustavad perekonnaseisuametnikud:

  • Terje Pärnasalu, tel 325 8061, terje.parnasalu@rakvere.ee
  • Anneli Riim, tel 325 8062, anneli.riim@rakvere.ee