Rakvere linn sulgeb avalikud spordi- ja mänguväljakud

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
24. märts 2020

 

Seoses Vabariigi Valitsuse poolt 13. märtsil riigis kehtestatud eriolukorraga ja vajadusega tõkestada koroonaviiruse COVID-19 levikut avalikus linnaruumis, sulgeb Rakvere linn alates 24. märtsist kõik linnaosade avalikud välispordiväljakud, skate-pargi ja 13 avalikku mänguväljakut.

„On mõistetav, et praeguses olukorras on sunnitud kodus viibimine inimestele keeruline ja vanemad sooviks ka lastega mänguväljakutel värskes õhus aega veeta. Terviseameti info kohaselt levib viirus inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, kuid nakkusohu vältimiseks ei ole võimalik spordi- ja mänguväljakutel atraktsioonide pindu iga kasutaja järgselt desinfitseerida. Seetõttu on inimeste tervise kaitsmiseks ja viiruse leviku tõkestamiseks ülioluline inimkontaktide vältimine. Eriolukord on ajutine, palume mõistvat suhtumist," selgitas Rakvere linnapea Triin Varek. „Me ei piira avalikke mänguväljakuid aedadega, loodame, et lapsevanemad mõistavad eriolukorra tõsidust ja avalikust teavitusest ning infokirjast mänguplatsil piisab."

„Viiruse leviku tõkestamisele saab igaüks kaasa aidata. Hoolige enda ja teiste tervisest. Püsige võimalikult palju kodus ja hoiduge kokkupuudetest teiste inimestega. Õues viibides on soovitav liikuda maksimaalselt kahekaupa, inimeste vahel mõõdukat distantsi hoides. Palume lastevanematel lastele üle rääkida, et praegused piirangud on kehtestatud nii nende endi kui kõigi teiste tervise kaitseks. Tervel inimesel on oluline viibida värskes õhus, aga palun selleks leida ja avastada natuke vähem külastatavaid paiku," lisas Varek.

Kõikidesse sulgemisele minevatesse avalikesse spordi- ja mänguväljakutele paigaldatakse homme ka vastavad teavitused.
 

Lisainfo:
Triin Varek
Rakvere linnapea
502 8191

Teate edastas:
Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
510 4544
E-post kristel.mand@rakvere.ee