Linnajuhid arutasid ettevalmistusi seoses koroonaviiruse hoogustuva levikuga Eestis

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
29. september 2020
 

 

Esmaspäeval kogunesid Rakvere linnajuhid koosolekule, et hinnata olukorda seoses koroonaviiruse hoogustuva levikuga Eestis ja arutada kohapealseid ennetustegevusi.

Rakvere linnapea Triin Varek: „Saime laupäeval Terviseametilt info, et Rakvere Gümnaasiumi ühel abituriendil on kinnitatud koroonaviirus SARS-CoV-2. Tegemist ei ole Rakvere linna kodanikuga, kuid kuna koolis toimusid ühistunnid, jäid Terviseameti soovitusel kolm 12. klassi alates esmaspäevast kaheks nädalaks distantsõppele ja õpilastel tuleb olla koduses isolatsioonis. Lähtume kõikides toimingutes Terviseameti juhtnööridest ja praegu on oluline takistada viiruse edasist levikut."

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul korraldab linnavalitsus distantsõppe ajaks õpilastele koolitoidu asendusena toidupakid. „Distantsõppele suunatud õpilastele jagatakse toidupakke alates 29. septembrist kontaktivabalt kooli toitlustaja poolt," märkis Miltop.

Rakvere gümnaasiumis jälgitakse kõiki Terviseameti poolt antud juhiseid ning jälgitakse olukorda.

Linnapea sõnul võttis esmaspäeva hommikul gümnaasiumi direktor Riina Veidenbaum isiklikult kooliuksel vastu õpilasi, hoolikalt jälgitakse kätehügieeni ning koristajad puhastavad sagedamini kontaktseid pindu nagu ukselinke, trepikäsipuid jms. „Rakvere gümnaasiumi juhtkonna otsusega on Vabaduse tänava õppehoones kohustus kanda kõigil isikukaitsevahendina maski või visiiri, Tallinna tänava õppehoones on see soovituslik," lisas linnapea.

Rakvere reaalgümnaasium on ennetavalt loonud süsteemi, kus õpilased on teatud ajaperioodil ühe nädala kaupa distantsõppel, et hajutada õpilaste arvu koolimajas.

Rainer Miltopi sõnul rakendati reaalgümnaasiumis võimaliku nakatumisohu vältimiseks ettevaatusabinõu, kus distantsõppel olevad õpilased saavad hakata käima koolis söömas sooja lõunat. „Soe koolitoit on riigi poolt õpilaste toitlustamiseks ette nähtud ja see on tagatud ka distantsõppel viibivatele õpilastele. Söömas käivad õpilased kooli juhtkonna poolt kokku lepitud tundide toimumise ajal, et mitte kokku puutuda hetkel koolis käivate õpilastega," selgitas Miltop.

Triin Varek: „Kui tuleb tagasiside, et selline lahendus õpilastele ei sobi ja sööjaid on vähe, siis otsustame ümber. Kui lapsed õpivad kodus, peavad nad vahepeal saama ka värsket õhku ja nii saab jalutada lõuna ajal kooli sööma." Hetkel on selline lahendus planeeritud oktoobrikuu vaheajani.

Lisaks otsustati koosolekul, et linnavalitsuse ruumides toimuvate ürituste puhul peab korraldaja tagama isikukaitsevahendite olemasolu külastajaile.

Linnapea sõnul peame me kõik õppima viirusega koos elama. „Kui ei ole Rakveres suurt aktiivset viiruskollet, saame tegeleda ikka teavitustöö ja ennetusega ning tuleb käituda vastavalt Terviseameti juhistele. Kutsun inimesi üles ettevaatusele. Samuti soovitame nii linnavalitsuses kui linna hallatavates allasutustes kanda tööohutuse tagamiseks isikukaitsevahendeid. Kui on suurem üritus saalis, siis on maskide kandmine rangelt soovituslik," lisas Varek.

 

Lisainfo:

Triin Varek
Rakvere linnapea
502 8191
 
Teate edastas:
 
Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
510 4544