Rakvere linnapea Triin Vareki jõulutervitus

23. detsember 2021
 

 

Parim kingitus on koos veedetud aeg

Aasta lõpp on nii pilguheit tagasivaatavalt möödunule kui ka õige aeg julgelt tulevikku vaadata. Lõppev aasta oli Rakverele edukas, sest inimesed ja ettevõtted said pandeemilises olukorras hästi hakkama. Suur tänu teile!

Palju rõõmu tõid saavutused linna hallatavates allasutustes: Rohuaia lasteaed pälvis esmakordselt välja antud keskkonnasõbraliku haridusasutuse tiitli ja Rakvere kuulutati 2022. aasta Euroopa Spordilinnaks. Rakvere valiti maailma kestlike reisisihtkohtade TOP100 nimekirja, lisaks saavutasime rahvusvahelist säästvat turismi arendava organisatsiooni Green Destinations (Rohelised Sihtkohad) pilootprogrammis rohelise turismisihtkohana pronkstaseme.

Saime riigilt toetust jalgpalli kuppelhalli ehitamiseks. Arvo Pärdi nimeline muusikamaja nimetati riiklikult tähtsaks kultuuriobjektiks, mis tähendab, et saame kauaoodatud projekti lähiaastatel riigi toel ellu viia. Jäädvustasime linnaruumis Rakvere aukodaniku Edith Kotka-Nymani mälestuse kauni skulptuuriga. Korrastasime mitmed olulised teed-tänavad, rajasime kelgunõlvad talviseks lustimiseks ning jätkub töö- ja tehnoloogia keskuse ehitamine põhikooli õpilastele jpm.

2022 on Rakvere linna juubeliaasta, mil tähistame 720 aasta möödumist Lübecki linnaõiguste saamisest. See on väärikas vanus maakonna südamele, mida iseloomustavad kiire areng, atraktiivne elukeskkond ning omanäolised kultuuri- ja spordisündmused. Juubelipidustused kulmineeruvad juunis toimuvate Rakvere linna päevadega.

Uuel koalitsioonil on ees töine aeg ja kokkulepete täitmist jagub nelja aastasse. Soov on uuendada linna keskväljakut ja korrastada Pikk tn 22 väljaku müürid, leiame noortekeskusele tänapäevased tegevusruumid, lahendame mure maadlussaaliga ja linnatransport saab olema tasuta alates 65. eluaastast. Keskkonnasäästlikud ja tänapäevased uued linnaliinibussid hakkavad sõitma juba aasta algusest, tiheneb sõidugraafik ja uus liin võimaldab edaspidi linlasel ja külalisel sõita ka raudteejaama ning J. Kunderi tänava peatusest suunduda mugavalt terviseradadele või talveperioodil suusatama-kelgutama. Alustame haridusasutuste hoonete korrastamisega ja tõstame sünni- ja ranitsatoetust. 2022. aasta sügistalvest vabanevad kinnistuomanikud kohustusest hoida kõnniteed lumevabad, see saab olema linna kohustus. Ning see ei ole kindlasti kõik.

Koostöös pingutame, et Rakvere oleks parima elukeskkonnaga linn, kus on kõigil hea elada ja kuhu soovitakse tulla puhkama ning nautima kultuuri ja sporditegevusi.

Jõulud ei ole alati rõõmuaeg. Murelikuks teeb Covid-19 pandeemia ja uus leviv haigustüvi ning elukalliduse tõus, mis tingitud üleüldise elektri- ja gaasihindade erakorralisest kasvust. Valitsus alles arutleb toetusmeetmete üle, kuid siiski loodan, et jõulukuu helgus ja rahu on jõudnud igasse kodusse ning kõigil leidub mõni väike rõõm, mis südame hellaks ning meele rõõmsaks teeb. Võtke aega olla oma kallitega, sest parim kingitus on koos veedetud aeg. Üksteist toetades saab ületatud kõik raskused. Ärge unustage ka üksi elavaid sugulasi või naabreid. Hoidkem ja hooligem!

Rahulikke jõule, uude aastasse tugevat tervist, edu ettevõtmistes ning rõõmu!

 

Foto: Ain Liiva