Rakvere tervitab uut aastat ilutulestikuga

Rakvere Linnavalitsuse
Pressiteade
23. detsember 2021

 

Täpselt südaööl algav aastavahetuse ilutulestik juhatab sisse Rakvere 720. juubeliaasta ja erinevalt varasematest aastatest lastakse saluut tänavu taevasse Vallimäe vabaõhukeskuse Tõusu tänava poolsest parklast.

„Kuna vabaõhukeskuse Tõusu tänava poolne sissepääs on tänavu ilutulestiku turvaala, on see tulevärgi ajal suletud. Seega palume kasutada teisi sissepääse: Vallikraavi tänava poolt, Pika tänava poolsetelt treppidelt, teatri ja linnuse poolsetelt radadelt," ütles Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte.

Kümme minutit kestev vaatemäng paiskub taevasse erinevatel kõrgustel ja on ühtmoodi hästi nähtav nii lähedal kui kaugemal. Samuti on vallimäe vabaõhukeskuse alal võimalik tulevärki jälgida hajutatult.

Rakvere linnapea Triin Varek kutsub linlasi sel aastal üles loobuma eraviisilise ilutulestiku tegemisest, kuna sageli kogu pühadeaja vältav paugutamine elumajade vahel tekitab linnaruumis palju müra ja rohket stressi loomadele.

Suure tõenäosusega jääb tänavune traditsiooniline aastavahetuse ilutulestik Rakveres viimaseks ning edaspidi hakatakse panustama alternatiivsetele võimalustele. Järgmisel aastavahetusel on plaanis pakkuda müravaba ja keskkonnasõbralikumat valguslahendust.

Ilutulestiku korraldab Arctic Orbiit OÜ ja selle maksumus linnale on koos käibemaksuga 5000 eurot, millele lisandub korraldajapoolne panus.

 

Fotol Rakvere linna ilutulestik 2020 (Foto autor: Martin Piir).

 

Lisainfo:

Triin Varek
Rakvere linnapea
502 8191

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544