« Tagasi

Rakvere kesklinn täitub tuhandete kevadiste õitega

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
23. aprill 2022

 

Täna alustati Rakveres kevadiste sibullillede istutamist linna lillekastidesse. Ühtekokku lisandub sel kevadel linnaruumi ligikaudu  5700 erksavärvilist sibullille – tulpe, nartsisse ja hüatsinte - ja ligikaudu 2350 võõrasema ja sarvkannikest.

Laupäeval istutatakse sibullilled ning Pagusoo ringtee kastidesse võõrasemad. Kui sibullilled on õitsenud, istutatakse ka nende asemele võõrasemad ja sarvkannikesed. Juuni alguses istutatakse võõrasemade asemele ligikaudu 3000 suvelille, mis jäävad meid õiteiluga rõõmustama kuni sügiseni.

Kõik ajatatud sibullilled leiavad sügisel oma koha istutusaladel, et rõõmustada oma õitega ka järgnevatel aastatel. Sibulaid ära ei visata.

Lilleilu luuakse esimesena Keskväljakule, promenaadile, Parkali ja Pikale tänavale ning Pagusoo ringteel olevatesse lillekastidesse. Suvelilled lisanduvad hiljem veel Rahvaaeda ning Okaskrooni mälestusmärgi esisesse lillepeenrasse. Samuti lisandub juuni alguses linnaruumi rohkelt värvilisi lilleampleid.

Rakvere linnas tegeleb suvelillede hooldushankega Kesklinna Pargid OÜ, alltöövõtuna istutab ja hooldab lilli KiKi MaastikuKujundus OÜ, kelle omaniku Merike Kressa sõnul saame suvel näha lilli kõikides värvitoonides ja huvitavates kooslustes, mille on kokku sobitanud nüüdseks juba endine Rakvere linnaaednik Anu Otsma.

Lisaks kaunistavad kevadel oma erksate värvidega linna arvukaid haljasalasid juba varasematel aastatel istutatud tulbid, nartsissid, krookused ja hüatsindid, mida leidub seal juba mitmekümne tuhande ringis. Enne jaanipäeva vahetatakse kevadlilled erinevate suvelillede vastu.

Paneme inimestele südamele – selleks, et rõõmu kauemaks jätkuks, ei ole lilled mõeldud kaasavõtmiseks ja lõhkumiseks.

 

Teate koostas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544