« Tagasi

Palju õnne, armas Rakvere!

Rakvere Linnavalitsus
9. juuni 2022

 

 
Tähistame tänavu Rakvere linna linnaõiguste saamise 720. aastapäeva. 12. juunil 1302 andis Taani kuningas Erik Menved VI Rakverele Lübecki linnaõigused. Vaenlase eemale hoidmiseks ehitatud linnusemüüride vahel oli turvaline elu, mis vaikselt nõlvadelt allapoole arenema hakkas. Nii sai alguse ajalooline Pikk tänav, Vallikraavi ja teised. Rakverel, kui heal lapsel on ka mitu nime – Tarvanpää, Wesenbergh, Rakvere. Igal oma saamise lugu… Tarvanpea esmamainimisest kirjalikes ürikutes saab 2026. aastal 800 aastat. Peoaasta seegi! Metalltarvas valvab oma valvsa pilguga meid aastast 2002, kummardades nii linna saabujatele kui külalisi teele saates. Väekas pull, kes sai väge täis linna sümboliks.
 
Linna ajalugu on huvitav ja eri ajastutel on olnud oma mured ja rõõmud. Linn on aga arenenud ja kasvanud. Tänu riiklikele ja Euroopa struktuurfondide toetustele ja julgetele otsustele oleme teinud olulisi investeeringuid. Iga maksumaksja on jätnud siia oma pärandi.
Linna aukodaniku Edith-Kotka Nymani skulptuur, Pika tänava, Jaama ja Ilu puiestee rekonstrueerimine, põhikooliõpilastele tänapäevase töö- ja tehnoloogiakeskuse valmimine, Euroopa Spordilinn 2022 tiitel ja palju muud on viimase aja kingitused linnale, meile kõigile ja meie kõigi poolt.
 
Linn on inimeste jaoks ning jätkuvalt püüame parendada nii elu- kui ettevõtluskeskkonda. Minu siiras tänu kuulub kõigile, kes läbi aastate on andnud oma panuse linna arengusse, aitäh! 
 
Juubelinädal on käimas ja juubelihõngulised Rakvere linnapäevad pikitud väga erinevate sündmustega. On nii eripalgelisi kontserte kui ajaloolisi ringkäike ja loenguid, spordisündmusi, tegevusi lastele, kodukohvikuid ja palju muud põnevat. Kindlasti leiab igaüks endale sobiva ajaviite, kas kultuuri või spordi valdkonnast ning saab nautida ka lihtsalt laadamelu. Kodukohvikud ja tasuta kontserdid Vallimäel – olete kõikjale väga oodatud!
 
Olen rõõmus, et Rakveres elavad tegusad ja sõbralikud inimesed, meil on tublid ettevõtjad, hakkajad noored ja eakad, kes on oma aktiivsete vabaajategevustega suureks eeskujuks. Meil on eestvedajaid igas valdkonnas ning haridust, kultuuri ja sporti hoitakse au sees. Aitäh kõigile koostööpartneritele erinevates sektorites! Eriti keerulistel ja rasketel aegadel on teie tugi linnale olnud tähtis.
Ajad on heitlikud ja mitte lihtsad. Ühest kriisist teise liikudes on oluline teha tarku otsuseid ja olla üksteisele toeks. Lähme koos edasi, sest elu läheb edasi ja ka linna areng jätkub. Meie kõigi koostöös!
 
Soovin kõigile toredat pidustuste nautimist! Palju õnne Rakvere 720. aasta linnaõiguste saamise puhul!
 
Triin Varek 
Rakvere linnapea
 
Foto autor: Grete Veedla.