« Tagasi

Rakvere tiike puhastatakse tänavu teist korda

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
26. august 2022

 

Sel nädalal algab Rakvere linna tiikides teistkordne veetaimede niitmine, sest pikka aega kestnud suvekuumus pani siinsetes madalapõhjalistes tiikides veetaimed vohama. Niitmistöid tehakse Rahvaaia ja Kirikupargi tiikides, Silla tänaval asuvas Süstatiigis ja L. Koidula tänaval asuva Supeluse pargi tiikides.

Rakvere linnaaednik Kärt-Mari Paju sõnul saavad Rakvere tiigid oma vee Soolikaojast, mille veekvaliteeti halvendab kõrge nitraatide sisaldus vees. „Tiikide veepeegli seisukorda mõjutavad eelkõige hõljuvad vetikad, mis veepinda kihina katavad. Vetikate  lagunemine põhjustab ebameeldiva lõhna levikut. Tiikide niitmisega vähendatakse veetaimede vohamist ja püütakse vältida tiikide kinnikasvamist," rääkis Paju.

Niitmise ajal puhastab niidumasin esimese etapina oma sõeltega veepeegli ja teise etapina niidab tiigipõhjas kasvavad taimed ja koristab need.  „Rakvere tiigid on madalad, valgus- ja toitaineterikkad, mis kokkuvõttes põhjustabki veetaimede ja hõljuvate vetikate vohamist," nentis Paju.

Tiigipuhastuse tulemuseks on puhas veepeegel, mis silmale ilus vaadata ja parendab veekogu seisukorda. Maha niidetud taimed kogutakse veest kokku, ladustatakse kaldale ja peale nõrgumist viiakse jäätmekeskusesse komposteerimisele.

Töid teeb OÜ Preisor ja kui ilmaolud lubavad, lõppevad need 1. septembriks.

 

Lisainfo:

Kärt-Mari Paju
linnaaednik
322 5826

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544