« Tagasi

Rakveres alustab omastehooldajate tugigrupp

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
23. september 2022
 
 
 
Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deket on juba aastaid soovinud algatada linnas omastehooldajate tugigruppi, kus saada infot, kogeda rõõme ning jagada muresid. Nüüd saab soov teoks.
 
Omastehooldajad on inimesed, kes toetavad, abistavad ja on olemas igapäevaselt oma lähedase jaoks, kes vajab tuge. Samas unustavad nad selle kõige juures iseenda. „Olen töötanud linnavalitsuse sotsiaalosakonnas ligi kuus aastat ja näen, et Rakveres on palju inimesi, kes hooldavad oma lähedast: last, partnerit või vanemat. Neil kõigil on oma mured lähtuvalt lähedase puudest, erivajadusest või vanusest, samas ühendab neid kõiki midagi ühist. Hool ja mure oma inimese pärast. Lähtuvalt sellest soovin luua tugigrupi omaste hooldajatele," rääkis Suun-Deket.
 
Tugigrupi eesmärk on märgata, toetada, jõustada ja mõista teisi meie ümber, kes on samas olukorras.
 
Esimene kohtumine toimub neljapäeval, 29. septembril kell 17.00 Rakvere Linnavalitsuse 1. korruse ruumis 114 (Lai tn 20). Seal arutletakse, kuidas tugigrupp võiks tulevikus kohtuda, millised teemad kõnetavad ja kuidas saaksime toetada veelgi rohkem peresid, kus üks pereliikmetest on hoolduskoormuse tõttu koduseks jäänud.
 
Lisainfo Kersti Suun-Deketilt telefonil 515 8185.
 
Foto: Image by Sabine van Erp from Pixabay.
 
Teate edastas:
 
Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544