« Tagasi

Rakvere jõulukuusk jõudis linna keskväljakule

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
17. november 2022

 

Täna püstitati Rakvere Keskväljakule kaunis hõbekuusk, mis sirgus suureks Rakkes. 43aastasel kaharal puul on kõrgust 15 meetrit ja see valiti välja viie laekunud pakkumise seast.

Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Kerli Kõue sõnul kasvasid kõik tänavu pakutud kuused hoonetele liiga lähedal ning tuleb varem või hiljem niikuinii turvalisuse kaalutlustel maha võtta. „Väljavalitud puu vastas kõige paremini meie tingimustele ja samuti oli talle kõige parem ligipääs," märkis Kõue.

Pererahvas hoidis kuuske aastaid hoole ja armastusega, kuid kuna puu kasvas aiamajale liiga lähedal, ohustas see suuremaks sirgudes hoone katust. „Ausalt öeldes oli kahju kuusk maha võtta, aga midagi pole teha. Ainus põhjus, miks me kuusest loobume, ongi see, et ta kasvas hoonele liiga lähedal," rääkis kinnistu peremees Rain Harjo Rakvere linna tänavuse jõulupuu lugu.

Pererahvas vaagis ka mõtet soetada pikad jõuluküünlad ja kuusk jõuluks tuledesärasse ehtida, kuid nad otsustasid ideest siiski loobuda. „Mingil hetkel oleks pidanud puu niikuinii maha võtma ja pigem on hea meel, et meie uhke kuusk hakkab pühadeajal ehtima nii ilusat paika nagu Rakvere Keskväljak," rääkis peremees.

Ta lisas, et pere ei kujuta ettegi, kuidas hoov ilma kuuseta välja hakkab nägema. „Koer hakkab kindlasti kuuske taga igatsema, kuna talle meeldis seal all palju aega veeta ja urge kaevata," ütles Rain Harjo.

Nii kuusk kui keskväljak seatakse pühadeehteisse järgmise nädala jooksul. Pühapäeval, 27. novembril kell 17 on kõik suured ja väikesed oodatud Rakvere Keskväljakule, kus toimub jõulutulede süütamine. Külla tulevad jõuluvanad, jagatakse jõulutuld ja avatud on kohvik.

 

Lisainfo:

Kerli Kõue
Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist
56509134