« Tagasi

Rakveret väisasid Läänemaa haridustöötajad

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
8. detsember 2022

 

Täna külastasid Rakveret Läänemaa kohalike omavalitsuste haridusspetsialistid ja koolijuhid, kes soovisid tutvuda linna hariduselu ning unikaalse põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskusega.

Visiit algas linnavalitsuses, kus Rakvere abilinnapea Laur Kaljuvee ja hariduse peaspetsialist Jane Palu andsid külalistele ülevaate linna hariduse arengutest, eesmärkidest, tegevustest ja väljakutsetest.

Sihtasutuse Läänemaa projektijuht Kaja Rüütel kõneles, et olles ette valmistamas uut EU projekti, on neil soov tutvuda Eesti oma kogemustega sarnastes valdkondades. „Rakvere linnal valmis äsja põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskus. See on väga inspireeriv ja huvitav lähenemine - teha ühine investeering ja lõimida ühe maja kaudu koostöö kõikide linna üldhariduskoolidega. Soovime kuulda, kuidas koolid selle vastu võtsid, kuidas tehakse tunniplaane, et kõik sujuks ja kuidas korraldatakse keskuses õppetöö. See tundub nii suur ümberkorraldamine - kuidas Rakvere seda suutis?" rääkis Rüütel.

„Oli suur rõõm kohtuda ja tõdeda, et Rakvere linna otsused haridusvaldkonnas ja meie unikaalne töö- ja tehnoloogiakeskus inspireerivad ka Läänemaa kolleege. Aktiivsed arutelud ja kogemuste jagamine teiste omavalitsuste esindajatega on väärtuslik mõlema poole jaoks. Jututeemasid oli palju ja neid jätkub ka edasisteks kohtumisteks," märkis Kaljuvee.

Pärast kohtumist linnavalitsuses siirdusid külalised tutvuma Rakvere Reaalkooliga, kus räägiti ka HEV õpilaste toetamisest ja hariduse erinevatest õppesuundadest.

Läänemaalaste visiit lõppes Rakvere linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse külastusega, kus maja juhataja Martin Kink tutvustas nii hoonet kui uut ja unikaalset õpetamissüsteemi, millesarnast ei ole kuskil mujal.

Lisainfo:

Laur Kaljuvee
Rakvere abilinnapea
507 7916
 

Teate edastas:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544