« Tagasi

Rakvere linna omastehooldajate tugigrupp ootab liituma

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
20. märts 2023

 

2022. aasta sügisel alustas Rakveres tegutsemist omastehooldajate tugigrupp, mis kohtub nüüdseks korra kuus ja kuhu on oodatud kõik, kes hooldavad oma lähedast. Kohtumised toimuvad reeglina iga kuu viimasel kolmapäeval kell 16.00 Rakvere Linnavalitsuse 1. korruse ruumis 114 (Lai tn 20), kuid märtsikuus kohtutakse juba sel kolmapäeval, 22. märtsil.

Tugigrupp võimaldab jagada ja mõista hooldusega kaasnevaid väljakutseid; õppida toime tulema hooldussuhtes esile kerkivate keeruliste tunnete ja olukordadega; kuid saada ka soovitusi, kuidas hooldajana enda eest hoolitseda.

Linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deketi sõnul on tugigruppi siiani leidnud tee üldiselt abikaasat hooldavad lähedased, kuid tugigruppi on oodatud ka oma last või vanemat hooldavad lähedased.

Esimesed kohtumised näitasid, et inimesed vajavad kohta, kus rääkida ja oma kogemusi jagada. „Lähedase haigus mõjutab meid igapäevaselt. Lähedase diagnoos võib olla igaühel erinev, on nipid raskustega toimetulekuks tihti sarnased. Samas on näha, kui keeruline on tulla kodust välja, eemale oma lähedasest ja võtta aega iseenda jaoks," rääkis Suun-Deket.

Tegelikult on väga oluline, et lähedast hooldav inimene ei jääks üksi ning saaks tuge ja jõustamist.

„Sotsiaalosakonna juhatajana ja olles ise oma lähedase hooldaja, saan öelda, et minu jaoks on juba toimunud kohtumised suureks ressursiks. Aruteludes tekivad uued ideed ja mõtted, kuidas oma pereliiget toetada. Alati on ühiselt kergem kui üksi. Julgustan kõiki tulema vaatama ja uurima, võib-olla saame olla teile toeks," ütles Suun-Deket.

 

Lisainfo: sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deketilt telefonil 515 8185.

 

Foto: Image by Sabine van Erp from Pixabay.

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544