« Tagasi

Rakvere linna õpilasesindus pidas avakoosoleku ja valis uue juhatuse

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
27. oktoober

 

Oktoobris kogunes esmakordselt sel õppeaastal Rakvere linna õpilasesindus (fotol), mis on linnavalitsuse juurde moodustatud linna noorte osaluskogu ja kuhu kuuluvad erinevate koolide esindajad.

„Õpilasesinduse eesmärk on esindada Rakvere linna noorte huvisid, julgustada noorte kodanikualgatusi ning kaasata noori linnaelu korraldamist puudutavatesse otsustusprotsessidesse," selgitas linnavalitsuse kultuuri- ja noorsootööspetsialist Katrin Joselin.

Noortele tutvustati osaluskogu töökorda, noorsootöö struktuuri jt teemasid. Noored said tutvustada, millised on nende ootused osaluskogule, miks nad soovivad linna õpilasesindusse kuuluda ja kuidas on ise valmis panustama.

Valiti ka uus juhatus ja lepiti kokku edasiste kohtumiste kord. Rakvere linna õpilasesinduse juhatuse koosseis sel õppeaastal: esimees Cerle Siim Rakvere Ametikoolist, aseesimehed Kaidrit Singh Rakvere Riigigümnaasiumist ja Lisandra Mänd Rakvere Reaalkoolist ning sekretär Lisandra Sepp Rakvere Põhikoolist.

„Julgustame noori läbi õpilasesinduse kaasa rääkima nende jaoks olulistel teemadel ja noori puudutavates otsustes, mida linnas tehakse. Õpilasesinduse ettepanekud on linnavalitsusele soovituslikud. Siiski on mõistlik noored nendesse protsessidesse kaasata ja ühise tööna aktuaalseid teemasid lahendada," rääkis Joselin.

Õpilasesindus koguneb uuesti 2. novembril kell 16 linnavalitsuse hoones.

Foto autor: Kristel Mänd.

Lisainfo:

Katrin Joselin
Rakvere linnavalitsuse kultuuri- ja noorsootööspetsialist
katrin.joselin@rakvere.ee