« Tagasi

Rakvere linn kuulutas välja Kastani puiestee rekonstrueerimise riigihanke

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
11. jaanuar 2023
 
 
 
Rakvere linnavalitsus kuulutas välja riigihanke Kastani puiestee rekonstrueerimistööde tegija leidmiseks. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 8. veebruar.
 
Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul hõlmavad tööd Kastani puiestee ja Kastani, Karja ning J. Kunderi tänavate ristmikuala rekonstrueerimist, liiklus- ja parkimiskorraldust ning maastikukujundust.
 
„Kastani puiestee uuendatakse kogu ulatuses alates F. G. Adoffi tänavast kuni Karja tänavani. Lisaks remonditakse Karja tänava lõik Kastani puiesteest kuni J. Kunderi tänava ristmikuni (k.a ristmik)," ütles Karus.
 
Remondi käigus võetakse tänavalt üles vana asfaltkate ja asendatakse see uuega, paigaldatakse uued äärekivid ja ehitatakse uued kivikattega kõnniteed. Lisaks lahendatakse sademevee ärajuhtimine ja korrastatakse osades lõikudes ka tänavavalgustus.
 
„Kastani puiestee rekonstrueerimise esmane eesmärk on säilitada tänavale iseloomulik alleeline olemus ning võimaldada  puude vahel jalgsi või rattaga liikuda," märkis Karus. Alleeala keskteljele rajatakse 3 m laiune jalakäijate liikumisala, mille serva rajatakse põõsastega ääristatud istumispesad (pingid) ning puudealune ala valgustatakse madalate pollaritega.
 
Kastani puiestee rekonstrueerimise käigus tekib juurde ka parkimiskohti. Selleks kasutatakse kalasaba parkimist Lai tänav 34 ning Kastani puiestee 13 juures. Ülejäänud tee äärde kuni Silla tänavani jääb paralleelparkimine. Lisaks ehitatakse välja parkla Karja tänav 5 kinnistul ning Kastani puiestee 21 kõrvale ehk Silla ja Kastani puiestee ristmiku lähedale rajatakse väike parkla 19 parkimiskohaga. 
 
Abilinnapea sõnul istutatakse Kastani puiesteele praeguste haigete hobukastanite asemele 170 puud. „Mulda pannakse 85 sahhalini kirsipuud, 67 harilikku valgepööki, 17 kollast hobukastanit ja ka üks kuusk tulevikus jõulupuuks Silla tänava otsa. Alal säilivad neli vana tammepuud," rääkis Karus.
 
Projektiväliselt ehitatakse J. Kunderi tänavale lõigus Karja kuni Vee tänav kõnnitee. Lisaks lahendatakse projektiväliselt ära linnastaadioni ja Kastani puiestee piirdeaed ning ehitatakse Silla tänavale staadioniga piirnevale tänavapoolele seni puudunud kõnnitee.
 
Pärast tänavaalade rekonstrueerimist ühendatakse omavahel jalg- ja kergliiklusteelõigud, mille tulemusena saab edaspidi liikuda Karja tänavalt (põhikooli juurest) Kastani puiesteed ja C. R. Jakobsoni tänavat pidi Tallinna tänavani. 
 
Rekonstrueerimistööd lõppevad plaani kohaselt 1. septembriks.
 
Foto autor: Kristel Mänd.
 
 
Lisainfo:
 
Kert Karus
abilinnapea
tel 5340 3506
 
Teate edastas:
Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
Tel 322 5886, 510 4544
E-post kristel.mand@rakvere.ee