« Tagasi

Vanemuise teater toob Rakverre muusikalid ja kontserdi

Rakvere Linnavalitsus/Rakvere Kultuurikeskus
Pressiteade
22. jaanuar 2024

 

Vanemuise teater toob tänavu sügisel Rakvere Kultuurifestivalile kontserdi „Mozart. Reekviem" ning muusikalid „Nunnad hoos" ja „Sipsik". Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Triin Varek allkirjastasid täna Tartus sellekohase koostööleppe (vt allolevat fotot).

 

Vanemuise teater toob oktoobris ja novembris Rakvere ja Lääne-Virumaa publiku ette kolm kontserti ja muusikalilavastust: 31. oktoobril 2024 kõlab Rakvere teatri suures saalis kontsert „Mozart. Reekviem", kus Vanemuise teatri sümfooniaorkestri ees astuvad solistidena üles Pirjo Jonas, Karmen Puis, Hisatoshi Nezu ja Simo Breede.

Muusikalilavastustest tuuakse Rakvere spordikeskuses kerkivale lavale heatujumuusikal „Nunnad hoos", mis etendub 8. novembril 2024 ning lastemuusikal „Sipsik", mida mängitakse 10. novembril 2024.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakvere Kultuurifestival, mille tänavune patroon on maestro Arvo Pärt, Rakvere üks aasta tähtsündmusi. „Oleme siiralt rõõmsad koostöö alguse üle Vanemuise teatriga ja tänulikud, et nad on valmis jagama Rakvere ja Lääne-Virumaa publikule imelisi kultuurielamusi kohapeal. Juba Rahvusooper Estonia juhina oli Aivar Mäe nii-öelda väljasõiduelamuste toetaja, kui kultuurifestivali raames esimesed suured etendused Rakvere spordikeskuses alustasid. Suurepärane koostöös estoonlastega jätkub, kuid on hea meel, et saame sellel aastal pakkuda nii linna kui ka maakonna inimestele ka teistlaadset repertuaarivalikut," jagas Triin Varek.

Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe avaldas heameelt koostöölepingu sõlmimise üle: „Vanemuise teatri jaoks on see esimene pääsuke paljudest järgnevatest. Tuleval hooajal plaanime üha enam näidata Vanemuise teatri väärt repertuaari väljaspool statsionaarseid etenduspaiku Tartus. Sügisel pakume elamust Rakvere Kultuurifestivalil, plaanime väisata ka teisi etenduspaiku Eestis, aga ka Läti Rahvusooperit ja Leedu Rahvusooperit. Kultuur on jagamiseks ja seda me oma plaanitavate ringreisidega teemegi."

 

Fotomeenutus lepingu allkirjastamisest (Fotode autor: Virge Ratasepp).

 

Lisainfo:

Eve Alte
Rakvere Kultuurikeskuse direktor
5669 4606

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
Tel 322 5886, 510 4544
E-post kristel.mand@rakvere.ee