« Tagasi

Neljas Rakvere Kultuurifestival toimub 6.–12. novembrini

Rakvere Linnavalitsus/Rakvere Kultuurikeskus
Pressiteade
16. märts 2023

 

Rakvere linna sügisene tähtsündmus, juba neljandat korda toimuv Rakvere Kultuurifestival pakub kultuurisõpradele 6.–12. novembrini rikkaliku programmi ja rohkelt elamusi. Festivali patroon on armastatud maestro Arvo Pärt.

Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte sõnul on festivali suursündmusena taas Rakverre oodata head koostööpartnerit Rahvusooper Estonia kogu oma hiilguses. „Lavale jõuab Gaetano Donizetti koomiline ooper „Don Pasquale", mis on nautinud publikumenu kõigis maailma teatrites. Lisaks rõõmustame festivali sõpru Tšellopoiste suurkontserdiga, kus lisaks meeleolukale muusikale on oodata ka valgusshow'd. Kontserte annavad ka Eesti Rahvusmeeskoor, Virumaa Noorteorkester ja Virumaa Kammerorkester. Lisaks on oodata balletifotograaf Rünno Lahesoo kaunist fotonäitust ning palju muud põnevat," tutvustas Alte.

Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten ja Rakvere linnapea Triin Varek allkirjastasid koostööleppe IV Rakvere Kultuurifestivali korraldamiseks 10. märtsil Rahvusooperis Estonia.

Rahvusooperi peadirektor Ott Maateni arvates on ääretult tore, et Rakvere linnast on kujunenud teatrile väga oluline koostööpartner. „Estoonlastele on suur rõõm ja au tulla taas Rakverre ning esitada festivali raames Donizetti „Don Pasqualet". Tegemist on tempoka ja humoorika teosega, mille on lavastanud Giorgio Bongiovanni ning mis kujutab säravas muusikalises vormis ning parimas koomilises võtmes väga inimlikke teemasid".

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on rõõm suurepärasest koostööst vastastikune. „On heameel, et saame kõrgtasemel kultuuri inimestele koju kätte tuua. Palju positiivset tagasisidet eelnevatest festivalidest on tunnustuseks nii kultuurikeskuse kollektiivile kui kõigile teistele esinejatele ja muidugi ka estoonlastele – neid oodatakse ikka tagasi! Suure põnevusega jääb vaid sügist ja kultuurifestivali nädalat oodata!"

„Kultuurifestivali piletimüük algab 1. mail Piletilevis ning kiirematele on maikuus piletid soodsamad!" kinnitas Alte.

 

Foto „Don Pasquale" ooperist, foto autor: Veljo Poom.

Lisainfo:

Eve Alte
Rakvere Kultuurikeskuse direktor
566 94 606
eve.alte@rakvere.ee

 

Teate edastas:

 

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
Tel 322 5886, 510 4544
E-post kristel.mand@rakvere.ee