Ajalooline Pikk tänav

Foto: Kristina Litvjak

 

19. saj ja 20. saj esimesel poolel oli Pikk tänav peamine Rakvere äritänav, kus asusid nii pank, kauplused, restoranid ja võõrastemajad. 

Aastal 2020 rekonstrueeriti Pikk tänav ligikaudu 700 meetri ulatuses, mille tulemusel muutus tänav kaasaegseks jalakäijasõbralikuks promenaadiks ja ühtlasi taas linna esindustänavaks. 

Tänavalõik sai kaasaegse ja korraliku tänavavalgustuse, lisandusid pingid ja lillekastid. Tänavale paigaldati tervikuna kivikate – sõiduteele graniitkividest ja jalakäijate alale betoonplaatidest kate. 

Ajaloolisel Pikal tänaval jalutades saad ülevaate mitmekesisest linna arhitektuurist, sinna piirkonda on koondunud loometegevus ja mitmed käsitööpoed, kust leiab ehedat Eesti käsitööd, suveniire, rahvarõivaid ja tarbeesemeid.

Pikk tänav 22 alale on loodud kaasaegne puhkeala betoonist pinkide ja lamamistoolidega. Siit saab alguse ka Eesti üks eriskummalisemaid treppe

( nn Porganditrepp), mis viib vaateplatvormile Vallimäel. Vaateplatvormilt avaneb vaade kahes suunas -  linnale ja linnusele.

 

Foto: Elvis Antson

 

 

 

Foto: Kristina Litvjak