22.10.21

RAKVERE TAMMIK 

Rakvere tammik on oluliseks puhkekohaks linlastele. Rakvere tammik on maastikukaitseala. Tammede eelneva põlvkonna esindajad on tõenäoliselt Põhjasõja ajal maha raiutud ja kännuvõrsetest on kasvanud tänapäeva tammed. Üldpindala on ligikaudu 21 ha. Rakvere tammiku puhul on tegemist ainulaadse metsatukaga põhjamaises linnamaastikus.

 

RAKVERE RAHVAAED
Üldpindala ligikaudu 9 ha. Rakvere suurim ja armastatuim park. Pargis asub Rakvere teater. Pargi ilmet hakkas maastik omandama tõenäoliselt kohalike mõisnike käe all 18. sajandil.

 

RAKVERE LINNAMETS. TERVISESPORDIRAJAD 
Üldpindala ligikaudu 150 ha Liigendatud ja mitmekesine maastik võimaldab harrastada mitmekülgset sporti ning on leidnud laialdaselt kasutamist.

 

VABADUSE PARK 
Üldpindala ligikaudu 3 ha. Haljasalal paikneb kaks muinsuskaitse all olevat ajaloomälestist – Vabadussõjas langenute ausammas ja II maailmasõjas hukkunute ühishaud.

 

KIRIKUPARK 
Üldpindala ligikaudu 1,5 ha. 1998. aastal valminud haljasala atraktiivsete veesilmadega.

 

PURSKKAEVU PARK 
Üldpindala ligikaudu 3000 m². Eriti populaarne koht suviste palavate ilmade korral, kui siin annab varju kõrghaljastus ja jahutust purskkaev.

 

SOOLIKAOJA

7,5 kilomeetri pikkune Rakvere linna läbiv oja. 1939. aastal nimetati Soolikaoja, LinnaojaksOja suubub paremalt Selja jõkke. Rakvere linna piires on see suures ulatuses (u 1,5 km) viidud maa alla. Soolikaoja on legendi järgi sündinud Vanapagana koera Raki soolikast, kui Kalevipoeg Raki maha lõi.

Loe artiklit: https://novaator.err.ee/1125319/labi-rakvere-linna-voolav-soolikaoja-tekitab-teadlastes-palju-kusimusi

Ujuvsaared

Soolikaoja paistiikideks kujundatud ülemjooksule on paigaldatud Eesti esimesed reostust puhastavad ujuvsaared, mis aitavad vähendada põhjasetete ohtlikke aineid ja parandada pinnavee kvaliteeti.

 

Friedrich Reinhold Kreutzwaldi ausammas

Tarkusekivi – 400 aastat hariduselu Rakveres

Okaskroon – represseeritute mälestussammas

Juhan Kunderi monument

Vabadussõjas langenute ausammas

II maailmasõjas hukkunute ühishaud

II maailmasõjas hukkunute matmispaik Tammikus (saksa kalmistu)

Vabadussõja mälestussammas Kunderi tänaval

Edith Kotka-Nymani skulptuur

skulptuur "Noormees jalgrattal"

Skulptuur Tarvas 

Skulptuur Rott

Toimetaja: MARJU PÜÜMETS