14.02.23

Kultuuriosakond 

 

Katrin Joselin

Kultuuri- ja noorsootööspetsialist

 

 

Lai 20

322 5879,  +372 53268054  katrin.joselin[at]rakvere.ee                    

 

 

Tegevusvaldkond: kultuuri-, spordi- ja noorsootöö valdkondades Rakvere linna poolt antavate toetuste taotluste menetlemine, lepingute täitmise jälgimine, valdkondlike ürituste korraldamine

 

Läbi aegade on Rakveres suudetud korraldada suurejoonelisi  kultuurisündmusi ning on püütud leida ja hoida joont, mis konservatiivsemates linnades ehk poleks iialgi õnnestunud. Rakvere on julgete, ebaharilike, hullude ideede ja ürituste läbiviimiseks parim koht. Üheks  kuulsamaks näiteks on maailmas silmapaistvaid jõulupuid. Rakvere on Euroopa kõige väiksem linn, kus tegutseb oma kutseline teater.

Linna kultuurielu koordineerib Rakvere Kultuurikeskus

Noorte vaba aja sündmuste korraldamisega tegeleb Rakvere Avatud Noortekeskus, mis kuulub Rakvere linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonda.

Rakveres tegutsevad tugevad ja elujõulised kultuuriseltsid, kes pakuvad kogukonnale eripalgelisi võimalusi muusika, tantsu, kunsti ja teatri harrastamiseks. Seltsid  kujundavad suure osa linnas toimuvatest sündmustest. 

Igasuviseks suursündmuseks on Rakvere linna päevad, mis toimuvad juuni teisel nädalavahetusel. Rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal toimub paarisnumbriga lõppevatel aastatel juunis-juulis. Meeste tantsupidu toimub iga viie aasta tagant.  Iga aasta novembris korraldab Rakvere Muusikakool Jaan Paku muusikapäevi. Rakvere linna aukodaniku Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse sündmustega iga aasta septembris.

Uuteks ja huvitavateks algatusteks on kujunemas rahvuste festival Kamalammas septembris ja  kultuurifestival novembris.