« Tagasi

Rakvere linna kaasav eelarve ootab ettepanekuid

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
31. jaanuar 2024
 
 
 
Rakvere linn ootab alates neljapäevast, 1. veebruarist kuni 15. märtsini 2024 ettepanekuid objektide kohta, mida võiks linlaste nägemuses rahastada 2024. aasta kaasavast eelarvest, mille maht on kuni 30 000 eurot.
Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on tänavune kaasav eelarve juba teine. "Kaasav eelarve on linlaste võimalus panustada oma kodukoha arengusse. Iga idee on oluline, kuna annab rakverlastele võimaluse mõjutada otsuseid, mis puudutavad nende igapäevaelu ja keskkonda. Teie aktiivsus ja osalemine kaasava eelarve ettepankute esitamises on investeering Rakvere linna tulevikku," ütles linnapea.
 
Pakutav objekt või idee peab olema Rakvere linnaga seotud ja avalikes huvides rajatav. See peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses ja sellest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvele. 
 
Ettepanekuid saab esitada igaüks. Selleks tuleb täita Rakvere linna veebilehel olev vorm https://rakvere.ee/kaasav-eelarve-2024 ja saata see kas e-posti aadressil linnavalitsus@rakvere.ee või tuua paberkandjal Rakvere Linnavalitsuse kantseleisse (Lai tn 20).
 
Kirja tuleb panna idee esitaja kontaktandmed, idee nimetus ja kirjeldus, selle teostamise eeldatav maksumus ja eelarve ning muu oluline info. Idee peab olema teostatav ühe eelarveaasta jooksul.
 
Esitatud ideid hindab linnavalitsuse komisjon ja nõuetele vastavad ideed pannakse rahvahääletusele, mis toimub 1.-28. aprill 2024. Realiseerimisele kuulub enim hääli saanud idee või ideed, milleks kaasava eelarve vahenditest jätkub.
 
Võitnud idee(d) kuulutab komisjon välja 3. mail 2024.
 
"Loodame aktiivset osavõttu ja linnas mõnd murekohta lahendavaid häid ettepanekuid erinevatelt linnaosadelt," kutsub linnapea kõiki rakverlasi oma ideid esitama.
 
 
Lisainfo:
 
Triin Varek
Rakvere linnapea
502 8191
 
 
Teate edastas:
 
Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
Tel 322 5886, 510 4544
E-post kristel.mand@rakvere.ee