29.01.24

Rakvere linna kaasav eelarve 2024

1. etapp: Rakvere linn ootab kaasava eelarve ettepanekuid

 
Rakvere linn ootab alates neljapäevast, 1. veebruarist kuni 15. märtsini 2024 ettepanekuid objektide kohta, mida võiks rahastada 2024. aasta kaasavast eelarvest, mille maht on kuni 30 000 eurot.
 
Kaasava eelarve objekt on Rakvere linnaga seotud avalikes huvides rajatav objekt või muu idee, mis peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses ja millest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvele.
 
Kaasava eelarve objektiks ei ole üldjuhul ideed, mille realiseerimine tooks kellelegi otseselt ärilist kasu või võimaldaks kellelgi enda kohustusi vähendada.
 
Ideid saab esitada igaüks alates 1. veebruarist kuni 15. märtsini e-posti aadressil linnavalitsus@rakvere.ee või paberkandjal Rakvere Linnavalitsuse kantseleisse (Lai tn 20). Lae vorm alla siit.
 
Ettepanekuid hindab linnavalitsuse poolt moodustatav komisjon.
 
Ettepaneku esitamisel peab olema märgitud:
  • idee esitaja ja kontaktandmed;
  • idee nimetus ja kirjeldus;
  • eeldatav maksumus ja eelarve;
  • muu oluline info.
Esitatud ideid hindab linnavalitsuse komisjon, samuti hinnatakse nende realiseeritavust käesoleval eelarveaastal ja kalkuleeritakse idee realiseerimisel sellest lähtuvad iga-aastased objekti haldamise kulud.
 
Nõuetele vastavad ideed pannakse rahvahääletusele, mis toimub 1.-28. aprill 2024. Realiseerimisele kuulub enim hääli saanud idee või ideed, mille realiseerimiseks kaasavaks eelarveks määratud vahenditest jätkub.
 
Võitnud idee(d) kuulutab komisjon välja 3. mail 2024. 
 
 
Kutsume kõiki aktiivselt osa võtma nii ettepanekute esitamisel kui ka edaspidi hääletamisel, et just teile oluline objekt Rakveres teostatud saaks!