Rakvere linn ootab kaasava eelarve ettepanekuid

 

Rakvere linn ootab alates teisipäevast, 1. novembrist kuni 10. detsembrini 2022 ettepanekuid objektide kohta, mida võiks rahastada 2023. aasta kaasavast eelarvest, mille maht on 30 000 eurot.

Kaasava eelarve objekt on Rakvere linnaga seotud avalikes huvides rajatav objekt või muu idee, mis peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses ja millest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvele.

Kaasava eelarve objektiks ei ole üldjuhul ideed, mille realiseerimine tooks kellegile otseselt ärilist kasu või võimaldaks kellegil enda kohustusi vähendada.

Ideid saab esitada 1. novembrist kuni 10. detsembrini, e-posti aadressil linnavalitsus@rakvere.ee või paberkandjal Rakvere Linnavalitsuse kantseleisse (Lai tn 20). Lae vorm alla siit.

Ettepanekuid hindab linnavalitsuse poolt moodustatav komisjon.

Ettepaneku esitamisel peab olema märgitud:

  • idee esitaja ja kontaktandmed;
  • idee nimetus ja kirjeldus;
  • eeldatav maksumus ja eelarve;
  • muu oluline info.

Esitatud ideid hindab linnavalitsuse komisjon, samuti hinnatakse nende realiseeritavust järgmisel eelarveaastal ja kalkuleeritakse idee realiseerimisel sellest lähtuvad iga-aastased objekti haldamise kulud.

Nõuetele vastavad ideed pannakse rahvahääletusele, mis toimub 10. jaanuarist kuni 15. veebruarini 2023. Realiseerimisele kuulub enim hääli saanud idee või ideed, mille realiseerimiseks kaasavaks eelarveks määratud vahenditest jätkub.

Võitnud idee(d) kuulutab komisjon välja 1. märtsil 2023. 

 

Loe täismahus: Rakvere Linnavolikogu määrus Rakvere linna kaasava eelarve menetlus

 

Kutsume kõiki aktiivselt osavõtma nii ettepanekute esitamisel kui ka edaspidi hääletamisel, et just teile oluline objekt Rakveres teostatud saaks!