Läbi aegade on Rakveres suudetud korraldada suurejoonelisi  kultuurisündmusi ning on püütud leida ja hoida joont, mis konservatiivsemates linnades ehk poleks iialgi õnnestunud. Rakvere on julgete, ebaharilike, hullude ideede ja ürituste läbiviimiseks parim koht. Üheks  kuulsamaks näiteks on maailmas silmapaistvaid jõulupuid. Rakvere on Euroopa kõige väiksem linn, kus tegutseb oma kutseline teater.

Linna kultuurielu koordineerib Rakvere Kultuurikeskus, noorte vaba aja sündmuste korraldamisega tegeleb sama asutuse koosseisus olev Rakvere Avatud Noortekeskus.

Rakveres tegutsevad tugevad ja elujõulised kultuuriseltsid, kes pakuvad kogukonnale eripalgelisi võimalusi muusika, tantsu, kunsti ja teatri harrastamiseks. Seltsid  kujundavad suure osa linnas toimuvatest sündmustest. 

Igasuviseks suursündmuseks on Rakvere linna päevad, mis toimuvad juuni teisel nädalavahetusel. Rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal toimub paarisnumbriga lõppevatel aastatel juunis-juulis. Meeste tantsupidu toimub iga viie aasta tagant.  Iga aasta novembris korraldab Rakvere Muusikakool Jaan Paku muusikapäevi. Rakvere linna aukodaniku Arvo Pärdi sünnipäeva tähistatakse sündmustega iga aasta septembris.

Uuteks ja huvitavateks algatusteks on kujunemas rahvuste festival Kamalammas septembris ja  kultuurifestival novembris.

Rakvere kultuurisündmustekava: kultuuriaken

Rakvere linna kultuurielu ja noorsootöö koordineerimisega tegeleb Rakvere Linnavalitsuse kultuuri- ja noorsootööspetsialist Katrin Joselin.