Arvo Pärdi nimeline muusikamaja
 

Rakvere linna lähiaastate prioriteet on Arvo Pärdi nimelise multifunktsionaalse muusikamaja valmimine. Arvo Pärdi nimeline muusikamaja on saanud südameasjaks paljudele nii Eestis kui ka välismaal.

Maailmakuulus helilooja Arvo Pärt veetis Rakveres oma lapse- ja nooruspõlve ning just siin algasid tema muusikaõpingud. 2020. aasta oli Rakvere linna aukodaniku Arvo Pärdi juubeliaasta. Maestrol täitus siis 11. septembril 85. eluaastat.

Sümbolite arhitekt Alar Kotli  projekteeris 1935. aastal Pauluse kogudusele Eesti vabaduse kirikuna hoone, mille Rakvere linn soovib maestro austuseks rekonstrueerida ja osaliselt renoveerida.

Parema ruumilise ettekujutuse saamiseks, milline muusikamaja tulevikus välja hakkab nägema, tellis linnavalitsus 3D-video, et oleks lihtsam tajuda ja mõista, kui orgaaniliselt on muusikamaja seotud rajatava jalakäijate väljakuga.

Vaata videot SIIT

 

Annetuskonto Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehituseks

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Arvo Pärdi nimelise muusikamaja valmimine kohaliku kogukonna jaoks väga oluline. "Meie poole on pöördunud linnakodanikke ja ettevõtjaid, kes on tundnud huvi, kuidas nad saaksid muusikamaja valmimisse panustada," märkis linnapea.

14. juulil 2020 jõustus Rakvere linnavalitsuse otsus avada Rakvere Linnavalitsuse sihtotstarbeline annetuskonto, kuhu füüsilised ja juriidilised isikud saavad teha annetusi Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitamiseks. Annetatud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt ainult Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitamiseks.

„Kogukonna toetus on meile väga oluline. Iga väike panus on suure väärtusega ja oleme selle eest tänulikud!" sõnas Triin Varek.

Konto nimetus: Arvo Pärdi nimeline muusikamaja
Konto number: EE881010220286763229
Konto omanik: Rakvere Linnavalitsus

 

Toetame koos!