Euroopa Spordilinn Rakvere kutsub septembris kõiki liikuma!

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
31. august 2022
 
 
Septembris toimub kogu Euroopas traditsiooniline Liikuvusnädal, mille eesmärgiks on kutsuda inimesi mõtlema rohkem säästvamate liikumisviiside peale, et tõsta seeläbi elukvaliteeti ja vähendada kahjulikku keskkonnamõju.
 
Rakveres otsustati Euroopa Liikuvusnädala raames korraldada kogu septembrikuu vältav liikumiskampaania. "Tänavuse Euroopa Spordilinnana soovime üles näidata aktiivsust, eeskuju ja propageerida liikumist kui taskukohast ja käepärast tervise ja elurõõmu allikat igas vanuses inimesele," ütles Spordikeskuse direktor Ave Sats.
 
Rakvere linna spordijuht kutsub kõiki liikumiskampaaniaga liituma ja oma tehtud sammud registreerima FitSphere äpis. "Lae oma nutitelefoni rakendus FitSphere ja kogu kilomeetreid – kõnni tööle või kooli, jookse metsarajal, liigu üksi või sõpruskonnaga, peaasi et tunned liikumisest rõõmu. Pane oma sammulugeja või äpp tööle ka töö juures või treeningul meetreid kogudes!" lisas Ave Sats.
 
Liikumiskampaania eesmärgiks on teha vähemalt 6000 sammu päevas, kuid iga samm toetab head enesetunnet. Kampaanias registreerunud sammukogujate vahel lähevad loosi väärt auhinnad: uus tossupaar meestele ja naistele, kolm Rakvere Spordilinna pusa ja veepudelit ning kolm Aqva veekeskuse perepiletit ja kaks Aqva veekeskuse kuukaarti.
 
Euroopa Liikuvusnädala raames tähistatakse igal aastal 22. septembril ka rahvusvahelist autovaba päeva, et teadvustada kasvavat autostumist ja selle mõju keskkonnale ning kutsutada elanikke üles kasutama alternatiivseid liikumisviise kas ühistranspordiga, jalgsi või jalgrattaga.  
 
FitSphere äpi saab alla laadida ja kasutajaks registreerida: https://thefitsphere.com/
Rakvere liikumiskampaania leiate „Võistluste" alt. 
 
Lisainfo:
 
Ave Sats
Rakvere Spordikeskuse direktor
512 1742
ave.sats@rakverespordikeskus.ee
 
Teate edastas:
 
Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544