Väikelapsi ja seenioreid kutsutakse linnaorienteerumisele Rakveres

Rakvere Spordikeskus
Pressiteade
19. september 2022

 

Väikelapsi ja seenioreid kutsutakse linnaorienteerumisele Rakveres

 

Euroopa Spordilinn Rakvere kutsub kõiki lasteaedu, koolide 1-3. klassi õpilasi ja seenioreid (vanaemad-vanaisad lastega koos või eraldi) osalema sel kolmapäeval, 21. septembril toimuval „Väikelaste ja seenioride linnaorienteerumisel".

 

Rakvere Spordikeskuse juht Ave Sats sõnas, et kui kevadel toimus gümnasistide linnaorienteerumine koolide ja spordirajatiste juures, siis seekord oli soov kutsuda liikuma lasteaialapsed, koolide algklasside õpilased ja Rakvere linna seeniorid kas sõpruskonnaga või oma lastelastega. „Tänaseks on oma osalemisest teada andnud juba üle 520 lapse, 50 grupijuhi ja 100 vanavanema," rõõmustas Sats.

 

Spordikeskuse eestvedamisel on orienteerujaile kella 8.30-11.30 Rakvere linna põhikoolide ümbruses ja lasteaedade hoovides üles seatud seitse tegevuspunkti, milles tuleb sooritada lihtsaid ülesandeid kas individuaalselt või meeskonnana.

Liikumispäeval ei ole keskset starti ega finišit, vaid kõik rühmad saavad alates kella 8.30st hakata liikuma oma asutuse juurest vabalt valitud tegevuspunkti suunas. Punkte võib läbida täpselt nii palju kui matkalistel jaksu on.


Eraldi registreerida pole vaja, tasub minna lihtsalt haridusasutuste juurde või liikuda laste rühmadega koos. Võib ka tegevuspunktid individuaalselt oma vabalt valitud trajektooril läbi käia ja tegevusi proovida.

Rajakaart

Rajakaart on üleval Spordikeskuse Facebooki leheküljel ja Rakvere kultuuriaknas: https://kultuuriaken.visitrakvere.com

 

„Kutsume inimesi õue ja seekord tutvuma koolide-lasteaedade mängualadega. Tuleb lihtne jalutamine ja aktiivsed tegevused koolide ja lasteaedade ümbruses," lisas Sats.

 

Ürituse käigus on hea võimalus koguda ka Septembrikuu samme FitSphere äpis ja võita loosiauhindu.

 

Lisainfo:

Ave Sats
Rakvere Spordikeskuse direktor
512 1742