Arvo Pärdile pühendatud muusikamaja Ukuaru visuaalse identiteedi IDEEKONKURSS


Rakvere Linnavalitsus kutsub disaini- ja loovagentuure, spetsialiste, meeskondi osalema käesoleval ideekonkursil. Eesmärgiks on selgitada välja sobivaim ideelahenduse kavand Arvo Pärdile pühendatud muusikamaja Ukuaru imago ja visuaalse identiteedi loomiseks.

Osalemistaotluste esitamise tähtaeg 3. märts 2025 kell 10.30.
Taotlused saata pakkumused@rakvere.ee 

NB! Palume arvestada, et maksimaalne e-kirja suurus saab olla 20MB. 

Seotud dokumendid saab alla laadida (UUENDATUD 12.02.2025)  SIIT
Ideekavandite esitamise tähtaeg 5. mai 2025 kell 10.30.
 
 
Muusikamaja 3D-video: https://rakvere.ee/pardi-muusikamaja

Küsimused / Vastused:

  • Küsimus: Tutvusime Ukuaru muusikamaja visuaalse identiteedi ideekonkursi alusdokumendiga ning sooviksin täpsustada - milliste kriteeriumite/hindamismetoodika alusel toimub esimesest taotlusvoorust kuni 7 edasipääseja väljavalimine?

    Vastus: Tellija viis Alusdokumenti sisse vastavad muudatused. Uuendatud dokument lisatakse algse versiooni asemele täna, 12.02.2025. a. Alusdokumendi uuendamise tõttu pikeneb ka pakkumuste esitamise tähtaeg 3. märtsil 2025. a kell 10:30ni.

  • Küsimus: Meeldiv e-tutvuda! Meil on küsimus, et kas pakkumises võib esitada projektimeeskonnana ka rohkem kui ühe disaineri?

    Vastus: Kahe või rohkema disaineri esitamisel arvestatakse disaineri pädevuse hindamisel nende keskmine hinne. Meeskonna pädevuse hinde saamiseks summeeritakse esitatud disainerite pädevuse keskmine hinne ja projektijuhi pädevuse hinne. Samal alusel käitutakse ka, kui esitatakse rohkem kui üks projektijuht. Sealjuures tuleb arvestada, et juhul kui üks disainer ei vasta miinimumkriteeriumitele, kuid teine vastab, siis keskmine hinne tuleb siiski sellevõrra madalam.
     
  • Küsimus: Hankija on hanke alusdokumentides esitanud miinimumnõudeks ühe disaineri olemasolu. Kas meeskonnas võib olla ja hankelepingut samaaegselt täita ka mitu disainerit?

    Vastus: Kahe või rohkema disaineri esitamisel arvestatakse disaineri pädevuse hindamisel nende keskmine hinne. Meeskonna pädevuse hinde saamiseks summeeritakse esitatud disainerite pädevuse keskmine hinne ja projektijuhi pädevuse hinne. Samal alusel käitutakse ka, kui esitatakse rohkem kui üks projektijuht. Sealjuures tuleb arvestada, et juhul kui üks disainer ei vasta miinimumkriteeriumitele, kuid teine vastab, siis keskmine hinne tuleb siiski sellevõrra madalam.
     
  • Küsimus: «Seoses ideekonkursiga tekkis kaks küsimust:

    • Jääb ebaselgeks, kas nõutud meeskonna rolle, disainer ja projektijuht, võib täita ka 1 isik?• Milline saab olema maja nimi logos? Kas "Ukuaru" või "Arvo Pärdile pühendatud muusikamaja Ukuaru" või midagi kolmandat? »

    Vastus: 
    • Nõutud rolle võib täita 1 isik, kui ta vastab esitatud nõuetele.  

    • Muusikamaja ametlik nimi on „Arvo Pärdile pühendatud muusikamaja Ukuaru". See peaks visuaalse identiteedi loomisel välja tulema. Ametlik nimi on väga pikk, mistõttu oleks vaja välja töötada ka alternatiivsed variandid – vaid ikoonina või kasutades vaid „Ukuaru" .
     

  • Küsimus: "Tänud vastuse eest! Täpsustaksin veel üle selle hariduse nõude – kas erialase hariduse alla loetakse ainult bakalaureuse-/ magistrikraadi või rakenduslikku kõrgharidust? Või loetakse erialase hariduse alla ka intensiivkursusi, mis on sooritatud  akrediteeritud rahvusvahelises eraülikoolis (Institute of the Arts / non-credit specialization / Graphic Design) ning selle läbimise kohta on olemas ka tunnistus? 

    Sisuline küsimus on siis, et kui on üks disainer, kellel on kõrgharidus ja teine disainer, kellel on akrediteeritud ülikooli poolt läbitud intensiivkursus (see kombinatsioon võiks meie arvates anda lisandväärtust), siis kas hüpoteetiliselt üldse on võimalik sellise kombinatsiooniga saada maksimaalne punktiskoor? Muus osas kõik nõuded disaineritel täidetud."

    Vastus: Kõrgharidusseaduse §-i 3 lg 1kohaselt jaguneb kõrgharidus kolmeks astmeks. Nendeks astmeteks on 1. bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõpe; 2. magistriõpe ja; 3. doktoriõpe. Kuna disaineri punktisumma saamiseks arvutatakse kõigi esitatud disainerite punktisummade keskmine, siis ilma kõrghariduseta disainer paratamatult toob keskmise punktisumma alla vastava hariduse puudumise tõttu.
     

  • Küsimus: Pöördun Teie poole seoses Arvo Pärdile pühendatud muusikamaja Ukuaru visuaalse identiteedi ideekonkursiga. Täpsemalt tekkis kaks küsimust, millele tagasisidet palun.
    Esimene küsimus seoses projektijuhi CV vormi tähtimisega. Kas kolmanda punkti juures ehk siis töökogemuse juures on vaja välja tuua iga projekt eraldi välja ja kas piisab kahest näitest või oleks vaja enam? Kas asutuse all on peetud silmas projekti asutust või töökoha asutuse nime? Ja kui kõik projektid on viidud läbi sama tööandja juures, kas need on vaja tuua kõik eraldi ridadena välja?
    Teine küsimus seoses maksumuse esildisega. Kui hanke eeldatava maksumusena on kirjas alusdokumendis 30 000 eurot? Siis, miks saab madalaima kogumaksumuse pakkumine 15 punkti? Kas see tähendab, et osaleja, kes märgib maksumuseks alusdokumendis välja toodud maksumuse summa ei saa automaatselt maksimaalseid punkte antud kriteeriumi juures?

    Vastus: Pädevuse hindamisel hinnatakse eraldi disaineri ja projektijuhi pädevust. Hinnatakse esitatud andmete põhjal, kas vastab kriteeriumitele või vastab ja ületab ootusi. Mida selgemini on andmed esitatud, seda kergemini tuleb välja pädevus vt alusdokumendis esitatud I vooru hindamissüsteemi. Esitatud andmed peavad olema kontrollitavad, see tähendab, et esitades vaid projekti asutuse peab olema neilt võimalik teada saada, kas olite projektis osaline. Kui esitate ainult töökoha asutuse, peab saama neilt ülevaate, mis projektid sel perioodil olid käsitlusel ja kes osalesid. Andmed tuleks esitada võimalikult selge ülevaatena, kõik vajalik informatsioon peaks olema kajastatud Teie esitatud andmetes.

    Maksumuse esildis tuleb esitada teise vooru pääsejatel. Maksumuse osakaal on 15p 100st, see tähendab 15 punkti ehk maksimum punktid maksumuselt saab kõige soodsama pakkumise teinud osaleja. Märgitud on eeldatav maksumus on 30 000, mida ületada ei tohiks, iga osaleja peab ise hindama, milline peaks olema nende töö eest saadud tasu.

    Maksumus:  x 15
     

  • Küsimus: Üks täpsustus veel - kas hanke eeldatav maksumus 30 000 eurot on ilma käibemaksuta summa?
    Vastus: Eeldatav maksumus on märgitud ilma käibemaksuta, vastavalt riigihangete seaduse §-le 23.
     
  • Küsimus: Kas hanke eeldatav maksumus (sh. hanke osad) on toodud koos km või ilma?
    Vastus: Eeldatav maksumus on märgitud ilma käibemaksuta, vastavalt riigihangete seaduse §-le 23.
     
  • Küsimus: Seoses dokumentidega tekkis veel kaks küsimust, millele tagasisidet palun.
    1. Disaineri CV. Kuna selles dokumendis ei ole töökogemuse tabelis eraldi lahtrit projekt nagu on projektijuhil, siis kuidas tulevad välja töökogemused vähemalt kahe visuaalse identiteedi loomisest? Kas arvestate selle juures viiteid portfoolios ja midagi enamat ei ole vaja CV-s välja tuua?
    2. Kas osalemistaotluse dokumendid tuleks kõik eraldi allkirjastada manuaalselt ja siis pildifailina üles laadida või sobib ka kui need on digiallkirjastatud?"

    Vastus: Hinnatakse esitatud andmete põhjal, kas vastab kriteeriumitele või vastab ja ületab ootusi. Mida selgemini on andmed esitatud, seda paremini tuleb välja pädevus. Kui Te ei soovi ametikoha juurde täpsustusena kirjutada, võite juurde teha eraldi lahtri. Vorm on aluseks, kus on miinimum kriteeriumite täitmiseks vajalik märgitud, mida iga osaleja saab vastavalt vajadusele täiendada. Andmed tuleks esitada võimalikult selge ülevaatena, kõik vajalik informatsioon panna kirja.
    Osalemistaotluse dokumendid võib panna kõik ühte digikonteinerisse. Kui ei ole digiallkirja võimalust, tuleb eraldi käsitsi allkirjastatud dokumendid skanneerida ja saata ühe zip-failina.
  • Küsimus: Hankedokumentides on välja toodud, mida peavad sisaldama ideekonkursile esitatud tööd. Muuhulgas on välja toodud, et visuaalse identiteedi põhielementide ideekavandid peavad sisaldama fotode kasutamise lahendusi. Palun täpsustust, et mis kontekstis fotode kasutust on selle all mõeldud ja millistes kanalites kasutamiseks?

    Lisaks on küsimus, et kas nimi "Arvo Pärdile pühendatud muusikamaja Ukuaru" tuleb ka tõlgituna inglise ja vene keeles? Kui jah, siis mis see täpne nimi nendes keeltes olema saab?
    Vastus:Kindlasti näeme vajadust tõlkida nimi inglise keelde, tõlkeks on pakutud: Ukuaru Hall of Music Dedicated to Arvo Pärt. Vene keelde tõlkimise vajadust hetkel ei näe, kuid võimalik tõlge oleks järgmine: Дом музыки Укуару, посвящённый композитору Арво Пярту
    Foto koos sinna juurde kuuluva teksti kasutamine muusikamaja tutvustava materjali loomisel. Võimalikud rakenduslikud väljundid on infotrükised ja veebileht.

  • Küsimus: Lugedes ideekonkursi alusdkomenti tekkis kahtlus kavandite esitlemise formaatide osas ja ei tahaks eksida. Kirjas on nii:  1. Ideekavandi kontseptsiooni lühikirjeldus vabas vormis (kuni 2 lk A4) 2. Visuaalse identiteedi põhielementide ideekavandid (pdf-formaadis): Kas need peavad olema ühel A4 lehel, või võivad olla erinevatel? • Logo visandid • Värvide ja abivärvide valik • Tüpograafia: kirjatüübi kasutamise näide eesti keeles. •  Graafiliste lahenduste suunad • Fotode kasutamise lahendused 3. Ideekavandite rakendusnäited (pdf-formaadis): • Sündmuse plakat (formaat A1, portrait) • Sotsiaalmeedia kujundusnäited 2 tk Sama küsimus sotsiaalmeedia, viidanduse, ja stiilinäite kohta • Viidanduse näited 3 tk • Vabalt valitud stiilinäited (üks või rohkem)
    Kas saan õieti aru, et Plakat on A1 portrait pdf fail ja kõik ülejäänud näited on esitlusfailina pdf formaadis?

    Vastus: Võivad olla erinevatel lehtedel. Tegemist on ideekavandiga, seega PDF-formaat sobib nii esitluse kui ka A1 plakatile. 

  • Küsimus: Selguse mõttes küsin üle, et esmaspäevaks ootate koos ideekavandiga ka ju maksumuse esildist? Ja kas tegelikult on vaja saata uuesti ka nii portfoolio kui ka CV-d?

    Vastus: Portfoolio ja CV tuli esitada esimeses voorus. Maksumuse esildis II voorus, koos ideekonkurssi võistlustööga.

I vooru žürii koosseis siin ja II vooru žürii koosseis siin.