Tööd alustas Rakvere linna põhikoolide töö- ja palgakorralduse kaasajastamise töörühm

15.04.2026 | 16:55

15. aprillil pidas esimese arutelukoosoleku 23. märtsil Rakvere Linnavalitsuse korraldusega loodud põhikoolide töö- ja palgakorralduse kaasajastamise töörühm. Ühisesse meeskonda kuuluvad kõikide Rakvere linna üldhariduskoolide direktorid, õppejuhid, õppekorraldusjuhid ja linnavalitsuse teenistujad (vt ühisfotol).

Eesmärgiks on Rakvere linna põhikoolides läbi viia personali töö- ja palgakorralduse seire ja kaasajastamine, et toetada mõistlikku töö- ja õppekorralduse, õpetajate kutsealase arengu, avatud organisatsioonikultuuri ning koolijuhi autonoomsust toetava personali eelarvestamise mudeli kujunemist.

Rakvere linnapea Triin Varek sõnas avakoosolekul, et koolijuhid ja linnaametnikud on üks meeskond, kelle ühine vastutus on hariduse juhtimise ja korraldamise areng. „Terviklik töö- ja palgakorralduse kaasajastamine on Rakvere linna kui võimeka omavalitsuse tunnus,“ lausus linnapea.

Töörühma juht ja Rakvere abilinnapea Kairit Pihlak märkis, et kuna seadusandlus on muutunud, on vajalik see üheskoos mõtestada ja rakendada. „Õpilase huvidest lähtuvalt on oluline nüüdisaegse õpikäsituse rakendamine. Kaasajastatud ja tööõigusega kooskõlas koolimeeskonna töö- ja palgakorraldus peab seda toetama,“ lausus Pihlak.

Järgmine töörühma kohtumine toimub 26. mail. Ühiseks eesmärgiks on seatud, et töörühmas läbi arutatud ettepanekud on Rakvere linnavalitsusel olemas käesoleva aasta 5. oktoobriks. 
 

Lisainfo:

Kairit Pihlak
abilinnapea, töörühma juht
527 1962
 

Kristel Mänd

kommunikatsioonispetsialist

open graph imagesearch block image